KONST / Litografier / Färglitografi 13767213
*
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 19:11:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:19:00
1
100 kr
28/1 20:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 19:19:00 | 1 | 100 kr |
| 28/1 20:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



